UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.4) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Total
fa: مجموع

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: All
fa: همه

en: Off
fa: خاموش

en: Inline
fa: درون خطی

en: Class
fa: کلاس

en: Property
fa: ویژگی

en: Pending
fa: معلق

en: Show
fa: نمایش

en: ms
fa: میلی ثانیه

en: Reference
fa: ارجاع

en: Failed
fa: ناموفق

en: Examples
fa: مثال‌ها

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Not writable
fa: غیر قابل نوشتن

en: Ready
fa: آماده

en: Actual
fa: حقیقی
