UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.4) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Status
fr: État

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Group
fr: Groupe

en: unknown
fr: inconnu

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Export
fr: Exporter

en: Preview
fr: Aperçu

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Content type
fr: Type de contenu

en: All
fr: Tout

en: Off
fr: Désactivé

en: Inline
fr: En ligne

en: Example
fr: Exemple

en: Class
fr: Classe

en: Static
fr: Statique

en: Property
fr: Propriété

en: Pending
fr: En attente

en: Show
fr: Afficher

en: Reference
fr: Référence

en: Failed
fr: Échec

en: Examples
fr: Exemples

en: Enabled content types
fr: Types de contenus activés

en: Log level
fr: Niveau de journalisation

en: Passed
fr: Passé

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Batch size
fr: Taille du lot

en: Not writable
fr: Non accessible en écriture

en: Ready
fr: Prêt

en: Warnings only
fr: Avertissements seulement

en: Value Type
fr: Type de valeur

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: README.md file not found.
fr: Le fichier README.md n'a pas été trouvé.
