UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.4) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: unknown
hi: अज्ञात

en: Documentation
hi: प्रलेखीकरण

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Total
hi: कुल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: All
hi: सभी

en: Off
hi: बंद

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Example
hi: उदाहरण

en: Show
hi: दिखाये

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Passed
hi: पारित कर दिया

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: All Groups
hi: सभी समूह
