UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.4) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Prefix
id: Awalan

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Pratinjau

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Content type
id: Jenis konten

en: All
id: Semua

en: Off
id: Matikan

en: Inline
id: Sebaris

en: Example
id: Contoh

en: Class
id: Kelas

en: Static
id: Statik

en: Property
id: Milik

en: Pending
id: Tertunda

en: Show
id: Tampilkan

en: Reference
id: Referensi

en: Failed
id: Gagal

en: Examples
id: Contoh

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Not writable
id: Tidak bisa ditulis

en: Responsive
id: Responsif
