UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.4) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Status
it: Stato

en: Prefix
it: Prefisso

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: unknown
it: sconosciuto

en: Reset
it: Ripristina

en: Export
it: Esporta

en: Preview
it: Anteprima

en: Notes
it: Note

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: All
it: Tutti

en: Off
it: Spento

en: Inline
it: In linea

en: Example
it: Esempio

en: Class
it: Classe

en: Property
it: Proprietà

en: Pending
it: In sospeso

en: Show
it: Mostra

en: Reference
it: Riferimento

en: Failed
it: Non riuscito

en: Examples
it: Esempi

en: Log level
it: Livello di log

en: Passed
it: Passato

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Not writable
it: Non scrivibile
