UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.4) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: unknown
pt: desconhecido

en: Documentation
pt: Documentação

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Export
pt: Exportar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Notes
pt: Anotações

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: All
pt: Todos

en: Off
pt: Desligado

en: Inline
pt: Em linha

en: Example
pt: Exemplo

en: Class
pt: Classe

en: Static
pt: Estático

en: Property
pt: Propriedade

en: Pending
pt: Pendente

en: Show
pt: Mostrar

en: Reference
pt: Referência

en: Failed
pt: Falhou

en: Examples
pt: Exemplos

en: Passed
pt: Aprovado

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Not writable
pt: Sem permissão para escrita

en: Responsive
pt: Responsivo
