UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.4) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Notes
tr: Notlar

en: Total
tr: Toplam

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: All
tr: Tümü

en: Off
tr: Kapalı

en: Inline
tr: Satır içi

en: Example
tr: Örnek

en: Class
tr: Sınıf

en: Property
tr: Özellik

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Show
tr: Göster

en: Reference
tr: Kaynak

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Examples
tr: Örnekler

en: Passed
tr: Geçti

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Not writable
tr: Yazılabilir değil

en: Responsive
tr: Duyarlı
