UtiliKit - The Ultimate Utility-First CSS Framework for Drupal (1.0.4) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: unknown
uk: невідомо

en: Documentation
uk: Документація

en: Reset
uk: Скинути

en: Export
uk: Експортувати

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Notes
uk: Примітки

en: Total
uk: Всього

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: All
uk: Все

en: Off
uk: Вимкнено

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Example
uk: Приклад

en: Class
uk: Клас

en: Static
uk: Статичне

en: Property
uk: Властивість

en: Pending
uk: Очікування

en: Show
uk: Показати

en: Stop
uk: Зупинити

en: ms
uk: мс

en: Reference
uk: Посилання

en: Failed
uk: Невдало

en: Examples
uk: Приклади

en: Head
uk: Голова

en: Enabled content types
uk: Увімкнені типи матеріалів

en: Log level
uk: Рівень журналювання

en: Passed
uk: Успіх

en: Developer Tools
uk: Інструменти розробника

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Not writable
uk: Запис закрито

en: Ready
uk: Готово

en: All Groups
uk: Всі групи

en: Actual
uk: Поточний

en: Expand All
uk: Розгорнути всі

en: Value Type
uk: Тип значень

en: Developer mode
uk: Режим розробника

en: Responsive
uk: Адаптивне
