Varbase: The Ultimate Drupal 8 CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-4.0-beta1) - en to pl translation catalogue (73 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Body
pl: Treść

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: Language
pl: Język

en: On
pl: Włączony

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Image
pl: Obraz

en: Feed
pl: Zasób

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Help
pl: Pomoc

en: True
pl: Prawda

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Picture
pl: Obraz

en: All
pl: Wszystko

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Published
pl: Opublikowane

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Desc
pl: Malejąco

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Token
pl: Wzorzec

en: Video
pl: Wideo

en: Document
pl: Dokument

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Sitemap
pl: Mapa witryny

en: Editor
pl: Edytor

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Landing page
pl: Strona docelowa

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: No front page content has been created yet.
pl: Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: All content, by month.
pl: Cała zawartość wg miesiąca.

en: All content promoted to the front page.
pl: Wszystkie treści promowane na stronie głównej.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii

en: Welcome to [site:name]
pl: Witaj na [site:name]

en: Media name
pl: Nazwa mediów
