Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-4.0-beta12) - en to am translation catalogue (36 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Author
am: ደራሲ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Action
am: እርምጃ

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: Help
am: እርዳታ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sticky at top of lists
am: የዝርዝሮች አናት ላይ የሚጣበቅ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Tabs
am: ትሮች

en: Block description
am: የጥምር ማብራሪያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
