Varbase: The Ultimate Drupal 8 Bootstrap Distribution (8.x-4.0-beta2) - en to el translation catalogue (77 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Author
el: Συντάκτης

en: Language
el: Γλώσσα

en: On
el: Ανοικτό

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Image
el: Εικόνα

en: Feed
el: Ροή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: All
el: Όλες

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Desc
el: Φθί

en: Provider
el: Πάροχος

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: author
el: συγγραφέας

en: Permissions
el: Άδειες

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: All content
el: Όλο το περιεχόμενο

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: No front page content has been created yet.
el: Δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα περιεχόμενο για την αρχική σελίδα.

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: All content, by month.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά μήνα.

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
el: Περιεχόμενο που ανήκει σε ένα συγκεκριμένο όρο ταξινόμησης.

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Welcome to [site:name]
el: Καλώς ορίσατε στο [site:name]
