Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-4.05) - en to ro translation catalogue (104 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Help
ro: Ajutor

en: True
ro: Adevărat

en: Default
ro: Implicit

en: Archive
ro: Arhivă

en: Updated
ro: Actualizat

en: Search keywords
ro: Cuvinte cheie pentru căutare

en: Upload
ro: Încarcă

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Items
ro: Articole

en: Authored by
ro: Autor

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: Provider
ro: Furnizor

en: Original
ro: Originală

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Token
ro: Simbol

en: author
ro: autor

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Offset
ro: Decalaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Landing page
ro: Pagină destinație

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare, sau când imaginea nu poate fi încărcată.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ro: Titlul este folosit ca un sfat când utilizatorul trece cu mouse-ul peste imagine.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: All content
ro: Tot conținutul

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Monthly archive
ro: Arhivă lunară

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: No front page content has been created yet.
ro: Încă nu există conținut creat pentru prima pagină.

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The time that the node was created.
ro: Momentul în care nodul a fost creat.

en: A boolean indicating whether the node is published.
ro: O valoare logică care indică dacă nodul este publicat.

en: The time that the node was last edited.
ro: Momentul în care nodul a fost editat ultima dată.

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: The time that the custom block was last edited.
ro: Momentul în care blocul personalizat a fost editat ultima dată.

en: Lists (Views)
ro: Liste (Vizualizări)

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ro: Intrarea din jurnal care explică schimbările din această revizie.

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: A brief description of your block.
ro: O scurtă descriere a blocului.

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: All content, by month.
ro: Tot conținutul, după lună.

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ro: Conținut aparținând unui anumit termen dintr-o taxonomie.

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Welcome to [site:name]
ro: Bine ați venit la [site:name]

en: Media name
ro: Nume media
