Varbase: The Ultimate Drupal 8 CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-4.12) - en to bn translation catalogue (35 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Upload
bn: আপলোড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: All
bn: সমস্ত

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Block
bn: ব্লক

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Media
bn: মাধ্যম

en: General
bn: সাধারণ

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Browser
bn: ব্রাউজার

en: Front page
bn: শুরুর পাতা

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: No front page content has been created yet.
bn: প্রথম পাতার জন্য এখনো কোন কন্টেন্ট তৈরী হয় নি
