Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-4.16) - en to ca translation catalogue (121 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Status
ca: Estat

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Author
ca: Autor

en: Language
ca: Llengua

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Image
ca: Imatge

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Help
ca: Ajuda

en: True
ca: Cert

en: Default
ca: Per defecte

en: Archive
ca: Arxiva

en: Path
ca: Camí

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Search keywords
ca: Termes de cerca

en: Upload
ca: Puja

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Created
ca: Creat

en: All
ca: Tot

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Off
ca: Inactiu

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: Items
ca: Elements

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Browser
ca: Navegador

en: Front page
ca: Portada

en: author
ca: autor

en: Video
ca: Vídeo

en: Permissions
ca: Permisos

en: Changed
ca: Canviat

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Copyright
ca: Drets de còpia

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Frontpage
ca: Portada

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, els cercadors o quan les imatges no es puguin carregar.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan l'usuari passa el ratolí per sobre de la imatge.

en: All messages
ca: Tots els missatges

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Library
ca: Biblioteca

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: All content
ca: Tot el contingut

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Alternative text
ca: Text alternatiu

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: No front page content has been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap contingut per a la portada.

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Errors and warnings
ca: Errors i avisos

en: Make it at least 6 characters
ca: Feu-la de com a mínim 6 caràcters

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Error messages to display
ca: Missatges d'error a mostrar

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
ca: És recomanat que els llocs que s'executen en entorns de producció no mostrin cap error.

en: Video URL
ca: URL del vídeo

en: Master
ca: Mestre

en: 404 page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina 404

en: The time that the node was created.
ca: L'hora en què es va crear el node.

en: The time that the node was last edited.
ca: L'hora en què es va editar el node per darrera vegada.

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: The time that the custom block was last edited.
ca: L'hora en què el bloc personalitzat va ser editat per última vegada.

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ca: L'entrada de registre que explica els canvis d'aquesta revisió.

en: 403 access denied
ca: Accés denegat 403

en: A brief description of your block.
ca: Una breu descripció del vostre bloc.

en: The username of the content author.
ca: El nom d'usuari de l'autor del contingut.

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Delete media
ca: Suprimeix mèdia

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: Save media
ca: Desa mèdia

en: Publish media
ca: Publica mèdia

en: Unpublish media
ca: Retira mèdia
