Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-4.17) - en to te translation catalogue (43 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Previous
te: ముందు

en: Next
te: తరువాత

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Author
te: రచయిత

en: Language
te: భాష

en: Action
te: చర్య

en: Taxonomy
te: వర్గీకరణ

en: Search
te: వెతుకు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Feed
te: ఫీడ్

en: Name
te: పేరు

en: Taxonomy term
te: వర్గీకరణ పదం

en: Help
te: సహాయం

en: True
te: సత్యం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Upload
te: ఎక్కించు

en: User
te: వాడుకరి

en: Continue
te: కొనసాగించు

en: Created
te: సృష్టితం

en: All
te: అన్నీ

en: Page
te: పేజీ

en: Filter
te: వడపోయి

en: Items
te: అంశాలు

en: Browser
te: విహారిణి

en: Front page
te: మొదటి పేజీ

en: Permissions
te: అనుమతులు

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Anonymous user
te: అజ్ఞాత వాడుకరి

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Save and continue
te: భద్రపరిచి కొనసాగండి

en: - All -
te: - అన్ని -

en: All messages
te: అన్ని సందేశాలు

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »

en: Make it at least 6 characters
te: కనీసం 6 అక్షరాలుండేలా చూడండి

en: Basic page
te: ప్రాథమిక పేజీ
