Varbase: The Ultimate Drupal 8 CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-5.0-alpha2 - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Feed
oc: Flux

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Continue
oc: Contunhar

en: All
oc: Tot

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Sort by
oc: Triar per

en: Token
oc: Geton (token)

en: Changed
oc: Modificat

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Offset
oc: Decalatge

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Frontpage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: All messages
oc: Totes los messatges

en: Monthly archive
oc: Archive mensuelle

en: No front page content has been created yet.
oc: Cap de contengut de pagina d'acuèlh es pas estat creat pel moment.

en: Errors and warnings
oc: Errors e avisos

en: Error messages to display
oc: Messatges d'error a afichar

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
oc: Es recomanat que los sites que s'executen en entorns de produccion no mostrin cap error.

en: Master
oc: Maître
