Varbase: The Ultimate Drupal 8 CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-6.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: None
it: Nessuno

en: Continue
it: Continua

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Permissions
it: Permessi

en: Changed
it: Modificato

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: All messages
it: Tutti i messaggi

en: All content
it: Tutti i contenuti

en: Errors and warnings
it: Errori e avvisi.

en: Error messages to display
it: Messaggi di errore da visualizzare

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
it: Si consiglia di non mostrare alcun errore nei siti in produzione.

en: All messages, with backtrace information
it: Tutti i messaggi, con informazioni di backtrace

en: The time that the custom block was last edited.
it: L'ultima volta che il blocco è stato modificato.

en: A brief description of your block.
it: Una breve descrizione del tuo blocco.
