Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (9.0.7) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Continue
hu: Folytatás

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Offset
hu: Eltolás

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Frontpage
hu: Címlap

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: PHP memory limit
hu: PHP memória korlátozás

en: All messages
hu: Minden üzenet

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: No front page content has been created yet.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom.

en: Errors and warnings
hu: Hibák és figyelmeztetések

en: Error messages to display
hu: Megjelenítendő hibaüzenetek

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
hu: Éles környezetben futó webhelyek esetében nem ajánlatos egyetlen hibát sem megjeleníteni.

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: All messages, with backtrace information
hu: Minden üzenet, visszakövetési információval

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!
