Varbase Bootstrap Paragraphs (9.1.15) - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: On
pl: Włączony

en: None
pl: Brak

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: View
pl: Widok

en: Text
pl: Tekst

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: Block
pl: Blok

en: Off
pl: Wyłączony

en: N/A
pl: niedostępne

en: Width
pl: Szerokość

en: Tiny
pl: Bardzo małe

en: Medium
pl: Średnie

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Tab
pl: Karta

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Red
pl: Czerwony

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Webform
pl: Formularz

en: Blue
pl: Niebieski

en: CSS class(es)
pl: Klasa(y) CSS

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
pl: Lista dozwolonych wartości: każde pole musi być napisem o długości do 255 znaków.

en: Allowed values list: invalid input.
pl: Lista dozwolonych wartości: niewłaściwe dane wejściowe.

en: Wide
pl: Szeroki

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
pl: Pozostało znaków: <strong>@remaining</strong>/@limit.

en: Narrow
pl: Wąskie
