Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: Weight
bn: ভর

en: Category
bn: বিভাগ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Color
bn: রং

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »
