Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Wishlist
it: Lista dei desideri

en: Quantity
it: Quantità

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: Label
it: Etichetta

en: Summary
it: Sommario

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Filter
it: Filtra

en: item
it: elemento

en: Price
it: Prezzo

en: Customer
it: Cliente

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Store
it: Negozio

en: Color
it: Colore

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Manual
it: Manuale

en: Cart
it: Carrello

en: Product
it: Prodotto

en: Products
it: Prodotti

en: Orders
it: Ordini

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Review
it: Revisione

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Sales
it: Vendite

en: No products found.
it: Nessun prodotto trovato.

en: Flags
it: Contrassegni

en: Total price
it: Prezzo totale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: No orders available.
it: Nessun ordine disponibile.

en: Select any filter and click on Apply to see results
it: Seleziona qualsiasi filtro e clicca su Applica per visualizzare i risultati

en: Bank Transfer
it: Bonifico

en: Unit price
it: Prezzo unitario

en: Order number
it: Numero d'ordine

en: Data export
it: Esportazione dati

en: Master
it: Principale

en: With selection
it: Con la selezione
