Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (71 entries)

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Wishlist
pt: Lista de desejos

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Date
pt: Data

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Mensalmente

en: Weight
pt: Peso

en: Category
pt: Categoria

en: Label
pt: Rótulo

en: Summary
pt: Resumo

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Filter
pt: Filtrar

en: items
pt: itens

en: Price
pt: Preço

en: Customer
pt: Cliente

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Decrescente

en: stock
pt: estoque

en: Store
pt: Loja

en: Color
pt: Cor

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Cart
pt: Carrinho

en: Product
pt: Produto

en: Products
pt: Produtos

en: Orders
pt: Pedidos

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Review
pt: Revisão do pedido

en: Apply
pt: Aplicar

en: Yearly
pt: Anualmente

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Rating
pt: Avaliação

en: Sales
pt: Vendas

en: No products found.
pt: Nenhum produto encontrado.

en: Sort options
pt: Opções de ordenação

en: Total price
pt: Preço total

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: No orders available.
pt: Sem pedidos disponíveis.

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Selecione um filtro e clique em Aplicar para ver os resultados

en: Bank Transfer
pt: Depósito em conta

en: Unit price
pt: Preço unitário

en: Order number
pt: Número do pedido

en: Data export
pt: Exportação de dados

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: All products
pt: Todos os produtos

en: Product category
pt: Categoria do produto

en: With selection
pt: Selecione a ação

en: Manage your orders.
pt: Gerenciar seus pedidos.

en: Product variation
pt: Variação do produto

en: Cart form
pt: Formulário de carrinho

en: Add to Cart Form
pt: Formulário Adicionar ao Carrinho

en: order_items: Order Item
pt: order_items: Item do Pedido
