Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (71 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Item
fr: Élément

en: Remove
fr: Retirer

en: Wishlist
fr: Liste de vœux

en: Quantity
fr: Quantité

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Size
fr: Taille

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Monthly
fr: Mensuellement

en: Weight
fr: Poids

en: Category
fr: Catégorie

en: category
fr: la catégorie

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Summary
fr: Résumé

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: All
fr: Tout

en: Filter
fr: Filtrer

en: item
fr: élément

en: items
fr: éléments

en: Price
fr: Prix

en: Customer
fr: Client

en: State
fr: État

en: Store
fr: Boutique

en: Color
fr: Couleur

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Manual
fr: Manuel

en: Cart
fr: Panier

en: Product
fr: Produit

en: Products
fr: Produits

en: Orders
fr: Commandes

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Review
fr: Vérifier

en: Apply
fr: Appliquer

en: Yearly
fr: Annuellement

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: Rating
fr: Note

en: Sales
fr: Ventes

en: No products found.
fr: Aucun produit trouvé.

en: Sort options
fr: Options de tri

en: Total price
fr: Prix total

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Show more
fr: En afficher plus

en: Show less
fr: En afficher moins

en: No orders available.
fr: Aucune commande n'est disponible.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fr: Sélectionner un filtre et cliquer sur Appliquer pour voir les résultats

en: Unit price
fr: Prix unitaire

en: Order number
fr: Numéro de commande

en: Data export
fr: Exportation de données

en: Master
fr: Principal

en: Load More
fr: Afficher plus

en: All products
fr: Tous les produits

en: Total Revenue
fr: Chiffre d'affaires total

en: Product category
fr: Catégorie de produits

en: With selection
fr: Pour la sélection

en: Manage your orders.
fr: Gérer vos commandes.

en: Product variation
fr: Variation de produit

en: Cart form
fr: Formulaire du panier

en: Add to Cart Form
fr: Formulaire d'ajout au panier
