Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (46 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Images
hi: चित्र

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Item
hi: वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Wishlist
hi: मनोकामना सूचि

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: Weight
hi: मान

en: Category
hi: वर्ग

en: category
hi: विभाग

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: Total
hi: कुल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Customer
hi: ग्राहक

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: Store
hi: स्टोर

en: Color
hi: रंग

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Manual
hi: मैनुअल

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
