Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (57 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Operations
id: Operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Wishlist
id: Daftar harapan

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Weight
id: Bobot

en: Category
id: Kategori

en: category
id: kategori

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: items
id: item

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: State
id: Status

en: Store
id: Toko

en: Color
id: Warna

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Manual
id: Petunjuk

en: Cart
id: Keranjang

en: Product
id: Produk

en: Products
id: Produk

en: Orders
id: Pesanan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Review
id: Periksa

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Total price
id: Total harga

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Select any filter and click on Apply to see results
id: Pilih filter dan klik Apply untuk melihat hasilnya

en: Bank Transfer
id: Transfer Bank

en: Unit price
id: Harga satuan

en: Order number
id: Nomor Order

en: Asc
id: Urutan turun

en: With selection
id: Dengan pilihan

en: Product variation
id: Variasi produk

en: Add to Cart Form
id: Formulir tambahkan ke Keranjang
