Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (65 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Images
ro: Imagini

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Daily
ro: Zilnic

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Monthly
ro: Lunar

en: Weight
ro: Greutate

en: Category
ro: Categorie

en: category
ro: categorie

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Filter
ro: Filtru

en: Price
ro: Preţ

en: Customer
ro: Client

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Store
ro: Magazin

en: Color
ro: Culoare

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Cart
ro: Coş

en: Product
ro: Produs

en: Products
ro: Produse

en: Orders
ro: Comenzi

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Review
ro: Verificare

en: Apply
ro: Aplică

en: Yearly
ro: Anual

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Total price
ro: Preț total

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: No orders available.
ro: Nu există comenzi efectuate.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Unit price
ro: Preț unitar

en: Order number
ro: Număr comandă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Manage your orders.
ro: Gestionați-vă comenzile.

en: Product variation
ro: Variație produs

en: Cart form
ro: Formular cărucior

en: Add to Cart Form
ro: Adaugă la formularul coșului

en: order_items: Order Item
ro: order_items: Comandă
