Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.4) - en to ja translation catalogue (69 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Images
ja: イメージ

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Item
ja: 項目

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Quantity
ja: 数量

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Date
ja: 日付

en: Size
ja: サイズ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Daily
ja: 毎日

en: Weekly
ja: 毎週

en: Monthly
ja: 毎月

en: Weight
ja: ウェイト

en: Category
ja: カテゴリー

en: Label
ja: ラベル

en: Summary
ja: 概要

en: Total
ja: 合計

en: #
ja: No.

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Filter
ja: フィルター

en: items
ja: アイテム

en: Price
ja: 価格

en: Customer
ja: 顧客

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Store
ja: ストア

en: Color
ja: 色

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Manual
ja: 手動

en: Cart
ja: カート

en: Product
ja: 商品

en: Products
ja: 商品

en: Orders
ja: 注文

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Review
ja: 確認する

en: Apply
ja: 適用

en: Yearly
ja: 年毎

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Rating
ja: レーティング

en: No products found.
ja: 商品がありません。

en: Total price
ja: 合計価格

en: Order date
ja: 注文日

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: No orders available.
ja: 注文がありません。

en: square
ja: 正方形

en: Select any filter and click on Apply to see results
ja: フィルターを選択して適用をクリックし、結果を表示

en: Unit price
ja: 単価

en: Order number
ja: 注文番号

en: Data export
ja: データエクスポート

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Total Revenue
ja: 総収入

en: With selection
ja: 選択リスト付

en: Product variation
ja: 商品バリエーション

en: Cart form
ja: カートフォーム
