Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.4) - en to ms translation catalogue (36 entries)

en: Title
ms: Tajuk

en: Images
ms: Imej-imej

en: Operations
ms: Operasi-operasi

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Item
ms: Barangan

en: Type
ms: Jenis

en: Remove
ms: Buang

en: Description
ms: Huraian

en: Advanced options
ms: Opsyen terkehadapan

en: Date
ms: Tarikh

en: Size
ms: Saiz

en: Search
ms: Carian

en: Reset
ms: Set semula

en: Daily
ms: Harian

en: Weekly
ms: Mingguan

en: Weight
ms: Pemberat

en: Category
ms: Kategori

en: Summary
ms: Ringkasan

en: User
ms: Pengguna

en: Email
ms: E-mel

en: All
ms: Semua

en: Page
ms: Halaman

en: Filter
ms: Tapis

en: Desc
ms: Menurun

en: Color
ms: Warna

en: Sort by
ms: Susun mengikuti

en: ‹ previous
ms: ‹ sebelum

en: next ›
ms: berikut ›

en: Product
ms: Produk

en: Apply
ms: Pohon

en: « first
ms: « pertama

en: last »
ms: terakhir »

en: Rating
ms: Penilaian

en: Items per page
ms: Item per halaman

en: - All -
ms: - Semua -

en: Asc
ms: Menaik
