Varbase Commerce (Merchandise) (1.0.4) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Wishlist
nl: Wensenlijst

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Weight
nl: Gewicht

en: Category
nl: Categorie

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Total
nl: Totaal

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Price
nl: Prijs

en: Customer
nl: Klant

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: Store
nl: Winkel

en: Color
nl: Kleur

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Manual
nl: Handmatig

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Products
nl: Producten

en: Orders
nl: Bestellingen

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Review
nl: Overzicht

en: Apply
nl: Toepassen

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Rating
nl: Waardering

en: Sales
nl: Verkoop

en: No products found.
nl: Geen producten gevonden

en: Sort options
nl: Sorteeropties

en: Total price
nl: Totaalprijs

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: No orders available.
nl: U heeft nog geen bestellingen geplaatst.

en: Select any filter and click on Apply to see results
nl: Selecteer een van de filters en klik op 'Toepassen' om het resultaat te zien

en: Bank Transfer
nl: Bankoverschrijving

en: Unit price
nl: Eenheidsprijs

en: Order number
nl: Bestelnummer

en: Asc
nl: Oplopend

en: Load More
nl: Meer laden

en: Total Revenue
nl: Totale opbrengst

en: Product category
nl: Productcategorie

en: With selection
nl: Met selectie

en: Manage your orders.
nl: Bestellingen beheren.

en: Product variation
nl: Productvariatie

en: Cart form
nl: Winkelwagenformulier

en: Add to Cart Form
nl: Formulier 'Toevoegen aan winkelwagen'

en: order_items: Order Item
nl: order_items: Bestellingsitem
