Varbase Components (2.0.15) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Last
hi: अंतिम

en: Close
hi: बंद करे

en: First
hi: पहला

en: or
hi: अथवा

en: Reset password
hi: कूटशब्द नव निर्माण करें

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स
