Varbase Core (10.0.0-beta9) - en to bs translation catalogue (37 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Author
bs: Autor

en: yes
bs: da

en: List
bs: Izlistaj

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Path
bs: Putanja

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Authored by
bs: Napisao

en: Role
bs: Uloga

en: Users
bs: Korisnici

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Member for
bs: Član od

en: Blocked
bs: Blokiran

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Password strength:
bs: Jačina lozinke:

en: Apply
bs: Primjeni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.
