Varbase Core (10.0.0-rc2) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: More
ja: 続き

en: Reset
ja: リセット

en: Preview
ja: プレビュー

en: Normal
ja: ノーマル

en: Start
ja: 開始

en: Complete
ja: 完了

en: Next >
ja: 次 >

en: < Previous
ja: < 前へ

en: Show all
ja: すべてを表示

en: Save Draft
ja: 下書きを保存

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ja: 送信は保存されました。後ほどこのフォームに戻ってくると現在の値が保存された状態になっています。

en: Wide
ja: ワイド

en: A partially-completed form was found. Please complete the remaining portions.
ja: 一部のみが完了したフォームが見つかりました。残りの部分を完成させてください。

en: Narrow
ja: 幅狭

en: Please review your submission. Your submission is not complete until you press the "Submit" button!
ja: 送信内容を確認してください。あなたが送信した内容は「送信」ボタンを押すまで完了しません。

en: Indicates required field
ja: 必須フィールドを示します

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submission</a>.
ja: あなたはすでのこのウェブフォームを送信しています。<a href="#">こちらから前回の送信内容をご覧ください。</a>.

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submissions</a>.
ja: あなたはすでのこのウェブフォームを送信しています。<a href="#">こちらから前回の送信内容をご覧ください。</a>.
