Varbase Core (10.0.6) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: More
ru: Ещё

en: Reset
ru: Сбросить

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Normal
ru: Нормальный

en: Start
ru: Начало

en: Complete
ru: Завершён

en: < Previous
ru: < Предыдущая страница

en: Hide all
ru: Спрятать все

en: Show all
ru: Показать все

en: Save Draft
ru: Сохранить черновик

en: Wide
ru: Широкий

en: Narrow
ru: Узкий

en: Back to form
ru: Вернуться к форме

en: Please review your submission. Your submission is not complete until you press the "Submit" button!
ru: Пожалуйста, просмотрите ваше отправление, оно не будет завершено, пока вы не нажмёте кнопку "Отправить"!

en: No more submissions are permitted.
ru: Больше никаких отправлений не разрешено.

en: Unable to display this webform. Please contact the site administrator.
ru: Невозможно отобразить эту веб-форму. Обратитесь к администратору сайта.

en: New submission added to [webform:title].
ru: Заполнена новая форма [webform:title].

en: Submitted on [webform_submission:created]
    Submitted by: [webform_submission:user]
    
    Submitted values are:
    [webform_submission:values]
ru: Отправлено [webform_submission:created]
    Отправитель: [webform_submission:user]
    
    Отправленная информация:
    [webform_submission:values]

en: <p>Submitted on [webform_submission:created]</p>
    <p>Submitted by: [webform_submission:user]</p>
    <p>Submitted values are:</p>
    [webform_submission:values]
ru: <p>Отправлено [webform_submission:created]</p>
    <p>Отправитель: [webform_submission:user]</p>
    <p>Отправленная информация:</p>
    [webform_submission:values]

en: This form has not yet been opened to submissions.
ru: Эта форма ещё не открыта для отправки.

en: [webform:title]: Preview
ru: [webform:title]: Просмотр

en: [webform_submission:submitted-to]: Submission #[webform_submission:serial]
ru: [webform_submission:submitted-to]: Отправление №[webform_submission:serial]

en: Please login to access this submission.
ru: Войдите, чтобы получить доступ к этому отправлению.

en: Indicates required field
ru: Указывает обязательное поле

en: Sorry… This form is closed to new submissions.
ru: Извините... Эта форма закрыта для новых отправлений.

en: Webform submission from: [webform_submission:source-title]
ru: Отправка веб-формы от: [webform_submission:source-title]
