Varbase Core (10.1.54) - en to he translation catalogue (45 entries)

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Content
he: תוכן

en: yes
he: סוגים

en: Email notification
he: הודעת דוא"ל

en: Administration
he: ניהול

en: On
he: פעיל

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Help
he: עזרה

en: hidden
he: מוסתר

en: Path
he: מיקום

en: User
he: משתמש

en: no
he: לא

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Good
he: טוב

en: Off
he: כבוי

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Authored on
he: בתאריך

en: Token
he: אסימון

en: Permissions
he: הרשאות

en: Changed
he: השתנה

en: Password strength:
he: חוזק הסיסמה:

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: About
he: אודות

en: Default theme
he: עיצוב ברירת המחדל

en: Strong
he: חזק

en: All content
he: כל התכנים

en: Add lowercase letters
he: הוספת אותיות לועזיות קטנות

en: Add uppercase letters
he: הוספת אותיות לועזיות גדולות

en: Add numbers
he: הוספת מספרים

en: Add punctuation
he: הוספת סימני פיסוק

en: Make it different from your username
he: שהסיסמה תהיה שונה משם המשתמש

en: Weak
he: חלש

en: Fair
he: בינוני

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Unlock
he: בטל נעילה

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
he: התוכן מוגבל ל@limit תווים, נותרו: <strong>@remaining</strong>.

en: The time that the custom block was last edited.
he: זמן העדכון האחרון של הבלוק המותאם.

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Recommendations to make your password stronger:
he: המלצות ליצירת סיסמה חזקה יותר:
