Varbase Core (10.1.59) - en to cs translation catalogue (48 entries)

en: Body
cs: Text

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Content
cs: Obsah

en: yes
cs: ano

en: Administration
cs: Administrace

en: On
cs: Zapnuto

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Help
cs: Nápověda

en: hidden
cs: skryto

en: Path
cs: Cesta

en: key
cs: klíč

en: Picture
cs: Obrázek

en: User
cs: Uživatel

en: no
cs: ne

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Good
cs: Dobré

en: Off
cs: Vypnuto

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Authored by
cs: Autor

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Changed
cs: Změněno

en: Password strength:
cs: Síla hesla:

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Default theme
cs: Výchozí téma vzhledu

en: Strong
cs: Silné

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Add lowercase letters
cs: Přidejte malá písmena

en: Add uppercase letters
cs: Přidejte velká písmena

en: Add numbers
cs: Přidejte čísla

en: Add punctuation
cs: Přidejte interpunkční znaménka

en: Make it different from your username
cs: Odlište jej od vašeho přihlašovacího jména

en: Weak
cs: Slabé

en: Fair
cs: Přiměřené

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Unlock
cs: Odemknout

en: The time that the node was last edited.
cs: Čas, kdy byl uzel naposledy upraven.

en: The time that the custom block was last edited.
cs: Čas kdy byl uživatelský blok naposledy upraven.

en: A brief description of your block.
cs: Stručný popis vašeho bloku.

en: The username of the content author.
cs: Uživatelské jméno autora obsahu.

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Recommendations to make your password stronger:
cs: Doporučení pro tvorbu silnějšího hesla:
