Varbase Core (10.1.60) - en to is translation catalogue (33 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Content
is: Innihald

en: yes
is: já

en: Administration
is: Stjórnun

en: On
is: Virkjað

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Help
is: Hjálp

en: hidden
is: falið

en: Path
is: Slóð

en: Layout
is: Útlit

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Notandi

en: no
is: nei

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Good
is: Gott

en: Off
is: Af

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Sticky at top of lists
is: Alltaf efst á listum

en: Authored by
is: Höfundur

en: Permissions
is: Réttindi

en: Redirect to URL
is: Áframsenda á vefslóð

en: Password strength:
is: Styrkur lykilorðs:

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: And
is: Og

en: Strong
is: Traust

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.

en: Add punctuation
is: Bættu við greinarmerkjum

en: Weak
is: Veikt

en: Recommendations to make your password stronger:
is: Leiðir til að gera lykilorðið þitt sterkara:
