Varbase Core (all releases) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: yes
hi: हां

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Path
hi: मार्ग

en: no
hi: नहीं

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Good
hi: उत्तम

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Password strength:
hi: पासवर्ड की मजबूती:

en: Strong
hi: तगडा

en: All content
hi: सभी सामग्री

en: Add lowercase letters
hi: छोटे अक्षरों में जोड़ें

en: Add uppercase letters
hi: अपरकेस अक्षरों में जोड़ें

en: Add numbers
hi: संख्या जोड़ें

en: Weak
hi: कमज़ोर

en: A brief description of your block.
hi: अापके ब्लॉक का एक संक्षिप्त विवरण
