Varbase Core (all releases) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: yes
it: sì

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Path
it: Percorso

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Good
it: Buono

en: Permissions
it: Permessi

en: Changed
it: Modificato

en: Password strength:
it: Livello di sicurezza della password:

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: Default theme
it: Tema predefinito

en: Strong
it: Evidenziato

en: All content
it: Tutti i contenuti

en: Add lowercase letters
it: Aggiungi lettere minuscole

en: Add uppercase letters
it: Aggiungi lettere maiuscole

en: Add numbers
it: Aggiungi numeri

en: Add punctuation
it: Aggiungi punteggiatura

en: Make it different from your username
it: Dovrebbe essere differente dal tuo nome utente

en: Weak
it: Debole

en: Fair
it: Sufficiente

en: Unlock
it: Sbloccare

en: The time that the custom block was last edited.
it: L'ultima volta che il blocco è stato modificato.

en: A brief description of your block.
it: Una breve descrizione del tuo blocco.

en: Basic block
it: Blocco base

en: A basic block contains a title and a body.
it: Un blocco di base contiene un titolo e un corpo.
