Varbase Core (all releases) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: yes
ja: はい

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Path
ja: パス

en: no
ja: いいえ

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Good
ja: 良い

en: Token
ja: トークン

en: Permissions
ja: 権限

en: Changed
ja: 変更済

en: Password strength:
ja: パスワードの強度:

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: Default theme
ja: デフォルトテーマ

en: Strong
ja: 強

en: All content
ja: すべてのコンテンツ

en: Add lowercase letters
ja: 小文字を追加してください

en: Add uppercase letters
ja: 大文字を追加

en: Add numbers
ja: 番号を追加

en: Add punctuation
ja: 句読点を追加

en: Make it different from your username
ja: ユーザー名と同じにしないでください

en: Weak
ja: 弱い

en: Fair
ja: 適正

en: Unlock
ja: ロック解除

en: The time that the custom block was last edited.
ja: カスタムブロックが最後に編集された時間。

en: A brief description of your block.
ja: ブロックの簡潔な説明。

en: Basic block
ja: 基本ブロック

en: A basic block contains a title and a body.
ja: 基本ブロックはタイトルと本文を持ちます。

en: Recommendations to make your password stronger:
ja: パスワードを強化するための推奨事項:
