Varbase Core (all releases) - en to ne translation catalogue (22 entries)

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Previous
ne: अघिल्लो

en: Next
ne: अर्को

en: Save configuration
ne: कन्फिगरेसन बचत गर्नुहोस्

en: yes
ne: हो

en: Taxonomy
ne: टक्सोनोमी

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Path
ne: मार्ग

en: Picture
ne: तस्विर

en: no
ne: हैन

en: Add content
ne: विषयवस्तु थप्नुहोस्

en: Block
ne: ब्लक

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Good
ne: राम्रो

en: Sort by
ne: क्रमबद्ध

en: Permissions
ne: अनुमति

en: Block description
ne: ब्लकको वर्णन गर्नुहोस्

en: Strong
ne: बलियो

en: Add numbers
ne: नम्बर थपनुहोस

en: Make it different from your username
ne: प्रयोगकर्ताको नाम भन्दा भिन्न बनाउनुहोस्

en: Weak
ne: कमजोर
