Varbase Core (all releases) - en to oc translation catalogue (38 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: yes
oc: òc

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Note:
oc: Nòta :

en: Default
oc: Per defaut

en: Path
oc: Camin

en: key
oc: clau

en: Picture
oc: Imatge

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: no
oc: non

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Good
oc: Plan

en: Sort by
oc: Triar per

en: Token
oc: Geton (token)

en: Changed
oc: Modificat

en: Password strength:
oc: Seguretat del senhal :

en: Apply
oc: Aplicar

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Offset
oc: Decalatge

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Strong
oc: Fòrt

en: Monthly archive
oc: Archive mensuelle

en: Add lowercase letters
oc: Apondètz de letras minusculas

en: Add uppercase letters
oc: Apondètz de letras majusculas

en: Add numbers
oc: Apondètz de nombres

en: Add punctuation
oc: Apondètz de ponctuacion

en: Make it different from your username
oc: Feu-la diferent del vòstre nom d'utilizaire

en: Weak
oc: Feble

en: Fair
oc: Passable

en: Master
oc: Maître
