Varbase Core (all releases) - en to pl translation catalogue (62 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: yes
pl: tak

en: List
pl: Lista

en: Actions
pl: Akcje

en: More
pl: Więcej

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Name
pl: Nazwa

en: Default
pl: Domyślny

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Path
pl: Ścieżka

en: key
pl: klucz

en: Picture
pl: Obraz

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: no
pl: nie

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Good
pl: Dobre

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Count
pl: Liczba

en: Desc
pl: Malejąco

en: Table
pl: Tabela

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Token
pl: Wzorzec

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Password strength:
pl: Siła hasła:

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Default theme
pl: Domyślna skórka

en: @interval ago
pl: @interval temu

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Strong
pl: Silne

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: All content
pl: Wszystkie treści

en: Blocked users
pl: Zablokowani użytkownicy

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: Add lowercase letters
pl: Dodaj małe litery

en: Add uppercase letters
pl: Dodaj wielkie litery

en: Add numbers
pl: Dodaj liczby

en: Add punctuation
pl: Dodaj znaki specjalne

en: Make it different from your username
pl: Niech będzie inne niż nazwa użytkownika

en: Weak
pl: Słaba

en: Fair
pl: Średnia

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: The time that the custom block was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji własnego bloku.

en: A brief description of your block.
pl: Krótki opis twojego bloku.

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: All content, by month.
pl: Cała zawartość wg miesiąca.

en: Recommendations to make your password stronger:
pl: Zalecenia dotyczące tworzenia silnego hasła:

en: @interval hence
pl: odtąd co @interval
