Varbase Core (all releases) - en to ps translation catalogue (28 entries)

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: yes
ps: هو

en: List
ps: لړ

en: Actions
ps: چارې

en: More
ps: نور

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Edit
ps: سمون

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: hidden
ps: پټ

en: Path
ps: يونلور

en: Picture
ps: انځور

en: no
ps: نه

en: Add content
ps: منځپانګه زیاتول

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Count
ps: شمیر

en: Table
ps: لښتيال

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Permissions
ps: اجازې

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Block description
ps: غونډ سپړاوى

en: - All -
ps: - ټول -

en: Strong
ps: زغرد

en: All content
ps: ټولې منځپانګې

en: Add numbers
ps: شمېرې زیاتول

en: Weak
ps: كمزورى
