Varbase Core (all releases) - en to ro translation catalogue (74 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: yes
ro: da

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: More
ro: Mai multe

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Default
ro: Implicit

en: Archive
ro: Arhivă

en: hidden
ro: ascuns

en: Path
ro: Cale

en: key
ro: cheie

en: Picture
ro: Imagine

en: User ID
ro: ID utilizator

en: no
ro: nu

en: All
ro: Toate

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Good
ro: Bun

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Count
ro: Contor

en: Desc
ro: Descendent

en: Table
ro: Tabel

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Token
ro: Simbol

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Password strength:
ro: Tăria parolei:

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Offset
ro: Decalaj

en: Default theme
ro: Tema implicită

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Strong
ro: Aldin

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: All content
ro: Tot conținutul

en: Monthly archive
ro: Arhivă lunară

en: No front page content has been created yet.
ro: Încă nu există conținut creat pentru prima pagină.

en: Add lowercase letters
ro: Adãugați litere mici

en: Add uppercase letters
ro: Adăugați caractere majuscule

en: Add numbers
ro: Adăugați cifre

en: Add punctuation
ro: Adãugați semne de punctuație

en: Make it different from your username
ro: Să fie diferit de propriul nume de utilizator

en: Weak
ro: Slabă

en: Fair
ro: Rezonabilă

en: Unlock
ro: Deblocare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The time that the custom block was last edited.
ro: Momentul în care blocul personalizat a fost editat ultima dată.

en: Lists (Views)
ro: Liste (Vizualizări)

en: A brief description of your block.
ro: O scurtă descriere a blocului.

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: All content, by month.
ro: Tot conținutul, după lună.

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ro: Conținut aparținând unui anumit termen dintr-o taxonomie.

en: Welcome to [site:name]
ro: Bine ați venit la [site:name]

en: Recommendations to make your password stronger:
ro: Recomandări pentru a vă face parola mai sigură:

en: @interval hence
ro: @interval, de unde
