Varbase Core (8.x-7.6) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Author
is: Høvundur

en: List
is: Listi

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: Taxonomy
is: Taksonomi

en: Advanced options
is: Framkomnar setingar

en: Reset
is: Tómstilla

en: Taxonomy term
is: Taksonomi orð

en: Path
is: Leið

en: Updated
is: Dagført

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Leiklutir

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Sticky at top of lists
is: Fest ovast á listum

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Items
is: Liðir

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Role
is: Leiklutur

en: Users
is: Brúkarar

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Member for
is: Limur í

en: Blocked
is: Sperrað

en: Permissions
is: Rættindi

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Block description
is: Lýsing av blokki

en: About
is: Um
