Varbase Core (8.x-8.21) - en to am translation catalogue (31 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Path
am: ዱካ

en: Active
am: ገባሪ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sticky at top of lists
am: የዝርዝሮች አናት ላይ የሚጣበቅ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Block description
am: የጥምር ማብራሪያ
