Varbase Core (8.x-8.31) - en to th translation catalogue (41 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: List
th: ดูลิสต์

en: On
th: เปิด

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: hidden
th: ซ่อน

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Off
th: ปิด

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Items
th: จำนวน

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: author
th: ผู้เขียน

en: People
th: บุคคล

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Copyright
th: ลิขสิทธิ์

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Default theme
th: ธีมเริ่มต้น

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: All content
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Make it at least 6 characters
th: กรอกอย่างน้อย 6 ตัวอักษร

en: Administer account settings
th: จัดการการตั้งค่าบัญชี

en: The time that the node was created.
th: เวลาที่โหนดถูกสร้างขึ้น

en: The time that the node was last edited.
th: เวลาที่โหนดถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The time that the custom block was last edited.
th: เวลาที่แก้ไขบล็อกเองล่าสุด

en: A brief description of your block.
th: คำอธิบายโดยย่อของบล็อกของคุณ

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
