Varbase Core (9.0.1) - en to no translation catalogue (100 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Body
no: Brødtekst

en: Previous
no: Tilbake

en: Next
no: Neste

en: Operations
no: Handlinger

en: Content
no: Innhold

en: Username
no: Brukernavn

en: Author
no: Forfatter

en: List
no: Liste

en: Language
no: Språk

en: more
no: mer

en: On
no: På

en: Taxonomy
no: Taksonomi

en: Advanced options
no: Avanserte valgmuligheter

en: Reset
no: Nullstill

en: Feed
no: Strøm

en: Taxonomy term
no: Taksonomi-termer

en: Archive
no: Arkiv

en: hidden
no: skjult

en: Path
no: Sti

en: Updated
no: Oppdatert

en: Layout
no: Utforming

en: Picture
no: Bilde

en: Content type
no: Innholdstype

en: Created
no: Opprettet

en: All
no: Alle

en: Active
no: Aktiv

en: Add content
no: Legg til innhold

en: Block
no: Blokk

en: Page
no: Side

en: Off
no: Av

en: Roles
no: Roller

en: Published
no: Publisert

en: Filter
no: Filtrer

en: Promoted to front page
no: Vis på forsiden

en: Sticky at top of lists
no: Klistret på toppen av lister

en: Last access
no: Sist tilkoblet

en: Items
no: Nyheter

en: Authored by
no: Skrevet av

en: Desc
no: Synkende

en: Role
no: Rolle

en: Users
no: Brukere

en: Anonymous
no: Anonym

en: Sort by
no: Sortér etter

en: Authored on
no: Opprettet

en: Token
no: Symbol

en: Member for
no: Medlem i

en: author
no: forfatter

en: People
no: Brukere

en: Blocked
no: Blokkert

en: Permissions
no: Tillatelser

en: Changed
no: Endret

en: ‹ Previous
no: ‹ Forrige

en: Next ›
no: Neste ›

en: Unpublished
no: Upublisert

en: Apply
no: Bruk

en: Block description
no: Blokkas beskrivelse

en: Copyright
no: Opphavsrett

en: Create Content
no: Lag innhold

en: Offset
no: Forskyving

en: About
no: Om

en: Default theme
no: Standard utseendemal

en: Welcome to
no: Velkommen til

en: No content available.
no: Intet innhold tilgjengelig.

en: Meta tags
no: Meta-tagger

en: Frontpage
no: Forside

en: Items per page
no: Elementer per side

en: - All -
no: - Alle -

en: « First
no: « Første

en: Last »
no: Siste »

en: Your virtual face or picture.
no: Ditt virtuelle ansikt eller bilde.

en: All content
no: Alt innhold

en: Published status
no: Publiseringsstatus

en: Monthly archive
no: Månedlig arkiv

en: No front page content has been created yet.
no: Det er ikke opprettet noe innhold for forsiden ennå.

en: Find and manage content.
no: Finne og behandle innhold.

en: No people available.
no: Ingen folk tilgjengelig.

en: Make it at least 6 characters
no: Gjøre det minst 6 tegn langt

en: Find and manage people interacting with your site.
no: Finn og behandle folk som bruker nettstedet ditt.

en: Basic page
no: Side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
no: Bruk <em>grunnleggende sider</em> for statisk innhold som «Om oss».

en: Select any filter and click on Apply to see results
no: Velg et filter og klikk «Bruk» for å se resultater

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
no: Behandle brukerkontoer, roller og tillatelser.

en: Asc
no: Stigende

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
no: Innhold begrenset til @limit tegn, resterende: <strong>@remaining</strong>

en: Administer account settings
no: Administrer kontoinnstillinger

en: The time that the node was created.
no: Tidspunktet da innholdet ble opprettet.

en: The time that the node was last edited.
no: Tidspunktet da noden sist ble redigert.

en: The time that the custom block was last edited.
no: Tidspunktet da den egendefinerte blokka sist ble redigert.

en: Lists (Views)
no: Lister (Visninger)

en: A brief description of your block.
no: En kort beskrivelse av blokka.

en: The username of the content author.
no: Brukernavnet til forfatteren av innholdet.

en: Basic block
no: Enkel blokk

en: A basic block contains a title and a body.
no: En enkel blokk inneholder tittel og brødtekst.

en: All content, by month.
no: Alt innhold, etter måned.

en: All content promoted to the front page.
no: Alt innhold som er forfremmet til forsiden.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
no: Innhold som tilhører et bestemt taksonomi-ord.

en: Find and manage content
no: Finn og administrer innhold

en: Welcome to [site:name]
no: Velkommen til [site:name]

en: Name or email contains
no: Navn eller e-post inneholder
