Varbase Core (9.0.2) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Reset
is: Endursetja

en: Feed
is: Veita

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Archive
is: Skjalasafn

en: hidden
is: falið

en: Path
is: Slóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Items
is: Hlutir

en: Role
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Member for
is: Meðlimur í

en: author
is: höfundur

en: People
is: Notendur

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Permissions
is: Réttindi

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Make it at least 6 characters
is: Hafðu það að minnsta kosti 6 stafi

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
is: Sjá um notendaaðgang, rullur og réttindi.
