Varbase Core (9.0.28) - en to el translation catalogue (105 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Author
el: Συντάκτης

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: On
el: Ανοικτό

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Feed
el: Ροή

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: hidden
el: κρυφό

en: Path
el: Διαδρομή

en: key
el: κλειδί

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Picture
el: Εικόνα

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Good
el: Καλό

en: Off
el: Κλειστό

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Desc
el: Φθί

en: Role
el: Ρόλος

en: Users
el: Χρήστες

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Member for
el: Μέλος για

en: author
el: συγγραφέας

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Permissions
el: Άδειες

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Password strength:
el: Αντοχή συνθηματικού:

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Strong
el: Ισχυρά

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: All content
el: Όλο το περιεχόμενο

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: No front page content has been created yet.
el: Δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα περιεχόμενο για την αρχική σελίδα.

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: Add lowercase letters
el: Προσθέστε πεζούς χαρακτήρες

en: Add uppercase letters
el: Προσθέστε κεφαλαίους χαρακτήρες

en: Add numbers
el: Προσθέστε αριθμούς

en: Add punctuation
el: Προσθέστε σημεία στίξης

en: Make it different from your username
el: Να είναι διαφορετικό από τον όνομα χρήστη

en: Weak
el: Επισφαλές

en: Fair
el: Μέτριο

en: Find and manage people interacting with your site.
el: Εύρεση και διαχείριση χρηστών που αλληλεπιδρούν με τον ιστοτόπο σας.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: Asc
el: Αύξ

en: Administer account settings
el: Διαχείριση των ρυθμίσεων λογαριασμού

en: The time that the custom block was last edited.
el: Η ώρα που έγινε η τελευταία επεξεργασία στο προσαρμοσμένο μπλοκ.

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: A brief description of your block.
el: Μια σύντομη περιγραφή του μπλοκ σας.

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: All content, by month.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά μήνα.

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
el: Περιεχόμενο που ανήκει σε ένα συγκεκριμένο όρο ταξινόμησης.

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Welcome to [site:name]
el: Καλώς ορίσατε στο [site:name]

en: Name or email contains
el: Το όνομα ή το επίθετο περιέχει
